b_300_0_16777215_00_images_0055.jpeg
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان مریم پورسرتیپ از ضرورت همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی استان در جهت کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی خبر داد .
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان در مراسم رو نمایی از تجهیزات خریداری شده برای مناطق محروم گفت: با تأکید مقام معظم رهبری (مد ظله ) در سال ۹۵ بر موضوع کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و انجام کار های فوق العاده، سازمان امور اجتماعی کشور راه اندازی و با جدیت موضوع رصد، پیشگیری و کنترل آسیب ها را در دستور کار قرار داد .
مریم پورسرتیپ اظهار داشت: اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی و مناطق بحرانی و حاد پنج آسیب اجتماعی اولویت دار جامعه هستند .
وی در ادامه تصریح کرد: ساکنان مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار به عنوان شهروندان این استان حق دارند که از حداقل های مطلوب زندگی برخوردار باشند و همه ی ما به عنوان خادمان ملت وظیفه داریم با تمام توان در جهت بهبود وضعیت اجتماعی و فرهنگی این محلات تلاش نماییم.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری افزود: از اقدامات مثبتی که برای محله های محروم در شهر های خرم آباد و کوهدشت به عمل آمده، خرید تجهیزات برای مراکز اجتماعی و فرهنگی مستقر در این مناطق می باشد
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تهیه این امکانات با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۴۵۲ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی سازمان امور اجتماعی کشور تأمین و در این رابطه تعداد پنج پارک در محلات محروم خرم آباد، سالن های ورزشی، کتابخانه، مراکز فنی و حرفه ای، مرکز نگهداری معلولین و سالمندان، مراکز درمانی و ۳۵ مدرسه در محلات محروم شهرستان کوهدشت تجهیز می‌شوند .
پورسرتیپ بیان داشت: لازم به ذکر است از محل اعتبارات، هزینه ای بالغ بر ۷۵۲ میلیارد تومان برای انجام کارهای فرهنگی در حوزه ی مبارزه با برخی از آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، خودکشی، تقویت حجاب و عفاف و امثال آن در سال۹۸ گردید و تلاش ها برای ادامه ی این روند ادامه دارد .
وی یکی از موفقیت های دفتر امور اجتماعی در مناطق حاشیه نشین را، راه اندازی دفاتر تسهیل گری در ۱۵محله مرکز استان عنوان کرد و افزود: این دفاتر در جهت توانمند سازی جامعه محلی و رفع مشکلات کالبدی شهری محلات فعالیت می‌نمایند که انتظار می‌رود مدیران دستگاه های اجرایی همکاری لازم را با آنها در جهت حل مشکلات محلات به عمل آورند.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری لرستان یادآور شد: تا زمانی که هماهنگی و همکاری بین بخشی دستگاه های اجرایی و جلب مشارکت مدنی و بهره گیری از ظرفیت مردمی را در کنار هم نداشته باشیم به نتایج مورد انتظار نخواهیم رسید، لذا مطلوب است دستگاه های متولی امورات اجتماعی و فرهنگی با هماهنگی، از موازی کاری پرهیز نموده و ضمن استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد فعال، در جهت پیشبرد اهداف و برنامه های اجتماعی و فرهنگی تلاش کنند .
🗓️ پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹
اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان
ej.ostan-lr.ir

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید