مراسم افتتاحیه منزل مسکونی بازسازی شده توسط موسسه خیریه باب الحوائج(مدیر عامل دفتر تسهیلگری علی آباد و شمشیرآباد)، با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان، روحانیت ،جمعی از مسئولین سپاه، نیروی انتظامی، شهرداری، کمیته امداد ، و ... برگزار گردید.

مریم پورسرتیپ در این مراسم طی سخنانی، به بیان اهمیت کار خیر در فرهنگ ایران و دین مبین اسلام پرداخته و اظهار داشت: کار خیر در جامعه ما دارای فرهنگی غنی و اصیل می باشد و از دیرباز ، مردمان ایران در نوع دوستی و کمک به نیازمندان، پیشرو بودند.
ایشان سپس با اشاره به فرموده ی حضرت علی ( ع ) در خصوص کوچک نشمردن کارخیر بیان داشت: برای انجام کار خیر، نیاز نیست الزاما سرمایه کلان ، وقت آزاد و زندگی بدون چالش داشت ، بلکه شهروندی که دارای احساس مسئولیت اجتماعی می باشد، حتی با وجود مشکلات شخصی و دغدغه های زندگی خود، نیز می تواند با نیت خیر خواهانه ، باعث ایجاد نشاط در بین افراد آسیب دیده و یا در معرض آسیب بشود که قطعا باعث سعادت دنیوی و اخروی خواهد شد.

وی، با اشاره به اینکه کمک به همنوعان و یاری نمودن نیازمندان، سعادتی است که نصیب هر کسی نمی شود، تصریح کرد: اقدامات خیرخواهانه ی جوانان برومند محلات حاشیه ، بیانگر اخلاص، اتحاد ، همدلی و توکل به خداوند است که به نوعی آموزش غیر مستقیم اخلاق و انسانیت برای نسل کودک و نوجوان نیز می باشد.
پورسرتیپ در پایان از زحمات جناب اقای پاکدل مدیر موسسه خیریه باب الحوائج تقدیر و از کلیه دستگاه ها تقاضا نمود با دفاتر تسهیلگری مستقر در محلات حاشیه و همچنین مؤسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد، نهایت همکاری را بعمل آورند.
📆 سه شنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹
اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان
ej.ostan-lr.ir

b_300_0_16777215_00_images_03.jpeg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید