مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان با انجمن حمایت از معلولین دیدار نمود.
در این دیدار که با حضور معاون توانبخشی سازمان بهزیستی و اعضائ انجمن حمایت از معلولین برگزار گردید، مریم پورسرتیپ بیان داشت:
معلولیت پدیده ای است که به نوعی همزاد زندگی بشری می باشد و در همه ی ادوار و جوامع وجود دارد و تنها چیزی که باعث تفاوت معلولیت ها و افزایش و کاهش معلولیت می شود، علت ایجاد معلولیت می باشد.
وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارها حدود ده درصد جمعیت جهان دارای معلولیت می باشند، افزود: در جوامع بر اساس میزان برخورداری و امکانات و نوع معلولیت ها نگاه ها به معلولیت متفاوت است، اما به هر حال همه ی جوامع وظیفه دارند موضوع توانمندسازی معلولان، برقراری حقوق یکسان مانند سایر افراد و رفاهیات آنان را مهیا نمایند و چنانچه شرایط برای توانمندسازی معلولین فراهم شود، انها روی پای خود ایستاده و اموراتشان را اداره خواهند کرد.
ایشان تصریح کرد، تلاش خواهیم نمود موضوع معلولان را در دستور کار کارگروه اجتماعی فرهنگی قرار داده و گروه کاری ذیل این کارگروه راه اندازی خواهیم کرد.
مدیر کل امور اجتماعی از مسئولان سازمان بهزیستی و سایر دستگاههای همکار تقاضا نمودند به اعمال قانون حمایت از معلولین، مسائل و مشکلات معلولان، موضوع نشاط آنان، برگزاری مسابقات قرآنی، هنری و ورزشی بصورت ویژه رسیدگی نمایند.
در این جلسه اعضا انجمن معلولین به بیان خواسته ها و مشکلات معلولین پرداختند.
📆 پنج شنبه ۰۲ بهمن ماه ۱۳۹۹
اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان
ej.ostan-lr.ir

b_300_0_16777215_00_images_50.jpeg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید