🔹 راه‌اندازی کارگاه قالی‌بافی و تقویت اشتغالزایی در محله‌های حاشیه‌نشین

با پیگیری‌های دفتر تسهیل‌گری محله‌های حاشیه‌نشین اسدآبادی و کرگانه خرم‌آباد، کارگاه قالی‌بافی در این محله افتتاح شد.

رویکرد این دفاتر، آن است تا جایی که برایشان مقدور باشد کمک کنند تا اشتغالزایی به ویژه طرح‌های اشتغالزایی حوزه زنان، توسعه یابد.

در افتتاح این کارگاه اشتغالزایی که به صورت مستقیم برای ۱۰ نفر (زنان) اشتغالزایی خواهد داشت حجت‌الاسلام و المسلمین اصل مرز، امام جماعت مسجد امام علی (ع) محله اسدآبادی و نماینده مدیرکل اموراجتماعی استانداری جناب آقای خورشیدی، کارشناس امور اجتماعی استانداری لرستان حضور داشتند.

دفاتر تسهیل گری محله‌های حاشیه‌نشین، زیرنظر اداره کل امور اجتماعی استانداری لرستان فعالیت می‌کنند که سرکار خانم مریم پورسرتیپ، مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان می باشد.
در راه اندازی این کارگاه قالی‌بافی، اداره های آموزش فنی و حرفه‌ای (آموزش قالی‌بافی)، اداره صنعت، معدن و تجارت (در زمینه صدور مجوز)، جهاد دانشگاهی و اداره کار (در زمینه پرداخت تسهیلات مورد نیاز با نرخ بازپرداخت بانکی ۴ درصد)، نهایت همکاری و همیاری را با دفتر تسهیل‌گیری محله‌های اسدآبادی و کرگانه خرم‌آباد داشته‌اند.
کارگاه قالی‌بافی مذکور، علاوه بر ایجاد اشتغال، به صورت رایگان به آموزش بانوان علاقه‌مند به قالی‌بافی خواهد پرداخت و مدرک مورد تأیید اداره آموزش فنی و حرفه‌ای برای آموزش‌دیدگان صادر خواهد شد.
رویکرد، این است که محله‌های حاشیه‌نشین شهر خرم‌آباد، روز به روز از امکانات زیرساختی بیشتری بهره‌مند شوند. شهر خرم‌آباد در حال حاضر، دارای تعداد ۱۵ محله حاشیه‌نشین است.
📆 سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹
🏢اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان
ej.ostan-lr.ir

b_300_0_16777215_00_images_52.47.jpeg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید