پنجمین جلسه هیات اندیشه ورز استان لرستان به ریاست خانم مریم پورسرتیپ مدیرکل امور اجتماعی وفرهنگی استانداری لرستان باحضور اعضا ونمایندگان برخی از دستگاههای اجرایی با دستورکار تدوین گزارش راهبردی پیشگیری از خودکشی زنان درساعت ۱۰ صبح چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ درسالن شماره یک استانداری برگزار گردید.
دراین جلسه ابتدا آیاتی از قرآن مجید توسط آقای دکتر فرهاد طهماسبی قرائت گردید. سپس توسط ایشان توضیحاتی درخصوص دستورکار ارائه شد ودر پایان خانم پورسرتیپ طی سخنانی اظهارداشت:پس از تاکیدات موکد مقام معظم رهبری بر پیشگیری از آسیب های اجتماعی و باتدبیر سازمان اجتماعی کشور استانها در سال جاری به چندخوشه به واسطه شیوع بیشتر آسیب ها در آن استانها تقسیم شدند و لرستان نیز به همراه ایلام ،کرمانشاه وکهکیلویه وبویراحمد که بیشترین نرخ خودکشی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت داشتند، در یک خوشه قرارگرفت وبایستی یک گزارش راهبردی برای کاهش این آسیب تدوین شود که وظایف دولت ومردم را درآن مشخص سازیم.
ایشان افزود:خوشبختانه درهمین سال جاری اقدامات بسیار خوبی برای مقابله با شیوع خودکشی دراستان صورت گرفته که مهمترین آن طرح اقدام جامعه یاطرح سامان است که به منظور شناسایی اختلالات روانی در یکی ازمحلات خرم آباد درحال اجراست.
انشاله درپایان همین جلسه نتایج مباحث اعضا به صورت گزارش راهبردی تدوین و برای وزارت کشور واستانداری ایلام که محور خوشه غرب کشور است ارسال می گردد.
📆 چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
🏢 اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان
ej.ostan-lr.ir

b_300_0_16777215_00_images_4.05.jpeg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید