مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان:
برای پوشش بیمه ای افراد حاشیه‌نشین از ظرفیت دفاتر تسهیلگری استفاده شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان گفت: برای تحت پوشش بیمه ای افراد حاشیه نشین در استان می توان از ظرفیت دفاتر تسهیلگری که اطلاعات لازم را دارند، استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری گریت نیوز، مریم پورسرتیپ مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان پیش از ظهر امروز ۲۸ دیماه در جلسه طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار که به میزبانی اداره کل بیمه سلامت استان لرستان برگزار شد،گفت: برای تحت پوشش بیمه‌ای افراد حاشیه نشین می توان از ظرفیت دفاتر تسهیلگری که اطلاعات لازم را دارند، استفاده کرد.

وی ادامه داد: ساماندهی مناطق حاشیه نشین و کم‌برخوردار یکی از ۵ آسیب اجتماعی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته است که لرستان یک استان محروم و بر اساس شاخص‌های راه و شهرسازی محلات حاشیه نشین آن مشخص خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان بیان کرد: ۸ دفتر تسهیلگری در ۱۵ محله خرم آباد در مناطق محروم مستقر هستند که می‌توانند آسیب های اجتماعی را بررسی کنند و برای پوشش بیمه افراد می‌توان از ظرفیت آنها استفاده کرد.

وی اظهار کرد: بالای ۷۰ منطقه حاشیه نشین در استان وجود دارد که دستگاه‌های متولی درکنارهم خدمات مربوطه را به خوبی می توانند انجام دهند که برای پوشش بیمه‌ای افراد حاشیه نشین و کم برخوردار با همفکری همه دستگاهها و همراهی آنها خدمات خوبی ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به شهرستان نورآباد که یکی از اصلی ترین شاخص آن مهاجرت است، افزود: آسیب های اجتماعی زیادی در این شهرستان وجود دارد و یکی از شهرستانهای حاد محسوب می‌شود که هر ساله اعتبارات زیادی برای تجهیز مراکز فرهنگی به این شهرستان تزریق می شود اما متاسفانه تا وضعیت مطلوب فاصله داریم.

? سه شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰
? اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان
ej.ostan-lr.ir ?️

b_300_0_16777215_00_images_zz64.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید