b_300_0_16777215_00_images_WhatsApp-Image-2020-09-29-at-01.06.21.jpeg
در این جلسه که به ریاست مدیرکل امور اجتماعی و با حضور معاون ابتدایی، رییس گروه آموزش و پرورش، معاون فناوری اداره کل ثبت احوال برگزار گردید، مریم پورسرتیپ بیان داشت:بنا به تعریف یونیسف، کودکان بازمانده از تحصیل، کودکان ۶ تا ۱۸ سال می باشند، که در دو گروه دسته بندی می شوند.گروه اول در جامعه ی عشایری و روستایی هستند که بنا به دلایلی از همان ابتدا برای آموزش ثبت نام نشده و بیسواد مطلق هستند و گروه دوم، کودکانی هستند که ثبت نام شده و مدتی به تحصیل مشغول بوده اند، اما، بعدا به دلایلی از تحصیل بازمانده و به اجبار وارد بازار کار می شوند و پدیده کودک کار و سایر آسیب ها بوجود می آید.
پورسرتیپ افزود: بنا به تفاهم نامه ی منعقده بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان اجتماعی کشور، کودکان بازمانده از تحصیل مورد نظر ما، کودکان ۶ الی ۱۱ سال هستند که طبیعتا می بایست در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل باشند.
وی گفت:اولین کلید کار ما برای این کودکان، داشتن آمار دقیق است و آمار رسمی اماری است که توسط ثبت احوال ارایه می شود.همچنین بعد از آمار دقیق، باید علت بازماندگی از تحصیل کودکان مشخص شود و بر اساس آن برنامه ریزی و از طرفیت سایر دستگاهها نیز استفاده شود.بعنوان مثال، اگر علت معلولیت است، از ظرفیت بهزیستی و اگر علت فقر مالی است از ظرفیت نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد استفاده شود و البته محوریت و پیگیری این موارد با آموزش و پرورش است اما برای حصول نتیجه مطلوب، مشارکت سایر دستگاهها و خیرین ضروری می باشد.
مدیر کل امور اجتماعی از آموزش و پرورش خواست انتظاراتشان را برا اساس علت شناسی بازماندگی از تحصیل کودکان، به دبیرخانه ی کارگروه اجتماعی، فرهنگی ارسال تا ضمن طرح موضوع در کارگروه، هماهنگی بین بخشی دستگاهها بعمل آید.
مدیر کل امور اجتماعی تاکید کرد از ظرفیت فرمانداریها، بخشداریها، دهیاری ها، مراکز بهداشت و ... برای شناسایی این کودکان بهره گیری شود.
🗓️دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان
ej.ostan-lr.ir

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید