کمیته ی کاهش آسیب های اجتماعی استان با محوریت راهکارهای کاهش طلاق، با حضور نماینده محترم ولی فقیه، مدیر کل امور اجتماعی استانداری، مدیر کل ارشاد اسلامی، نمایندگان سایر دستگاهها، اساتید دانشگاه، نماینده ی دفتر تسهیلگری پشت بازار و گلسفید و ... برگزار گردید.
در این جلسه که در دفتر نماینده ی محترم ولی فقیه برگزار گردید، مریم پورسرتیپ بیان داشت:
طلاق یکی از واقعیات تلخ اجتماعی است که بر روح و روان فرد آسیب جدی وارد می کند و اطرافیان را بشدت تحت تاثیر خود قرار می دهد.
ایشان افزودند، در کلیه برنامه ریزی ها و سیاست گذاری مرتبط با کاهش آسیب ها، ابتدا می بایست به ویژگی ها و مختصات عام آسیب های اجتماعی توجه نماییم چرا از مهمترین مختصات آسیب های اجتماعی این است که ممکن است هم معلول باشند و هم علت.
مدیر کل امور اجتماعی بیان داشت:طلاق معلول شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، روانی و حتی در برخی موارد سیاسی است. از طرفی می تواند علت برخی آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، الکلیسم، انحرافات جنسی، افزایش خودکشی، بزهکاری کودکان و نوجوانان، افزایش رفتارهای ضد اجتماعی، اعتیاد زنان و مردان، روسپیگیری، کودک کار، افت تحصیلی فرزندان، کاهش میل به ازدواج در دیگر اعضای خانواده و ... بشود و بعبارت دیگر طلاق، پیامدهای اجتماعی فراوانی دارد.
پورسرتیپ در ادامه اظهار داشت، دستگاههای متولی توجه نمایند در برنامه ریزی های کاهش طلاق، به سه حوزه ی ۱- ازدواج و روابط زوجین(قبل از طلاق)، ۲-حین طلاق ۳-پس از طلاق، توجه نمایند و ضمن تقسیم وظایف بین دستگاهها و بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و جامعه ی مدنی، راهکارهای اجرایی پیشگیری از طلاق را تدوین و بصورت هماهنگ با هدف جلوگیری از موازی کاری، در این راستا اقدام نمایند.
وی تاکید کرد، با عنایت به اینکه برخی آسیب ها بعد از وقوع طلاق محقق می شوند، در برنامه ریزی ها به موضوع آموزش و توانمندسازی زنان از نظر حرفه آموزی و اقتصاد توجه و نیز مشاوره های پس از طلاق برای تاب آوری و بازگشت به زندگی عادی مورد نظر باشد.
🗓️ دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹
اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان
ej.ostan-lr.irb_300_0_16777215_00_images_010.jpeg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پربازدید